Semin, tineret și fată

În al doilea meci test de colectare de iarnă «Locomotiva» a dat elvețian „Basel“ (1: 2).

Spaniolă de colectare „Locomotiva“ trecut ecuatorul. Încă nu funcționează cu grupul principal fundasi centrali Pejcinovic și Corluka și deținerea mijlocașul Tarasov. Oricum titular Yuri Semin este destul de rare. Și apoi Kore, eroul primului sparringul cu „Junior“, „Bremen“, brusc a părăsit locația echipei de a face cu documentele lor. Evaluarea jocului său, așa cum se spune, discret. Poate că va veni înapoi. A poate fi dizolvat într-un spațiu infinit fotbal.

Doumbia, din păcate, în cererea nu a primit - probleme de sănătate. Dar a mers uscat. „Basel“, a marcat în primul minut, cu poziția standard, dar arbitru de tușă - de altfel, fata de o frumusețe de nedescris - a fixat o poziție de offside. Mai târziu, elvețienii au încă un cont, prinderea „Loco“ pe o eroare în apărare. Distins Janko - cel care a marcat în meciul România - Austria. După încă 5 minute, judecătorul îndepărtat Michalik. Un roșu drept. În meciul de test. Si cel mai important - nu este clar pentru ce. Fata a fost șocată.

De „Loco“ joc combinatorie nu a mers bine. jucătorii de fotbal sunt sub sarcină - nu prospețime. Multe experimente de personal, în special în linia defensivă. Și toate acestea pe fundalul unui oponent mai bine pregătit. Această pasă păstrat rău și atacurile le lipsea ritmul, presiunea, intensitatea. Fulgeră în dribbling Kasaev. Aleksei Miranchuk desemnat de presiune. Portnyagin luptat. Episoade ceva trapa. Dar nu a fost suficient. Și îi lipsea Fernandes în schimb jucat de Kolomeytsev.

Da, Semin puțin puternic, pe jucători. Dar o mulțime de „tineri“. Totul sa schimbat după pauză, atunci când câmpul venit Galanin și Galadzhan. Și aici este „Loco“ a prins adversarul pe o eroare în apărare: Aleksei Miranchuk zgâriat mingea de apărător, perforate, și în vârstă de 18 de ani Galadzhan, a ajuns acolo unde este necesar, a terminat mingea în plasă. Paradox, dar în a doua jumătate, atunci când nominal înlocuiește dublu de jucători de bază, ceferiști arata mai bine. Desi am ratat o remiză, permițând „Basel“ a marcat sfârșitul meciului.

Un joc de lucru bun, în care se poate trage o concluzie: „Lokomotiv“, în ciuda problemelor de personal și rolul observatorului în piața de transfer, pregătirea competent pentru a reporni campionat. Și nu există nici o îndoială unul dintre „tineri“, care este acum de testare Semin, floare în primăvară.