Și, după cum există și în alte orașe

/

Vandalismul este una dintre principalele probleme ale societății moderne și orașul nostru, în special. Cele mai multe acte de vandalism din Ufa suferă parcuri și plaje. Aceste locuri sunt ideale pentru grătar și să te distrezi cu prietenii tăi. Cu toate acestea, după ce a vizitat aceste locuri oamenii lasa in urma o multime de gunoi, parcuri de inventar rasfatata / plaje, dar este foarte acte reale de vandalism.


Și, după cum există și în alte orașe

Poate că unul dintre motivele pentru acest comportament este lipsa de zone pentru o astfel de distracție și oamenii sunt lăsați să caute o cale de ieșire din această situație ....

Și, după cum există și în alte orașe

Și modul în care această problemă este rezolvată în alte orașe?
În Izhevsk, de exemplu, este interzis să construiască incendii și găti kebab. Pentru a face un foc în locul greșit, conform KodeksuRumyniyaob contravențional prevede răspunderea în formă de amendă de la 1000 la 1500 de ruble.
În oraș și suburbii există locuri speciale unde se poate face un foc si gratar relaxat. parcuri comerciale și locuri special amenajate pentru recreere.
Iată câteva exemple de astfel de site-uri:

Și, după cum există și în alte orașe

parc-le. Kirov
Toți care doresc să se relaxeze în natură pot închiria un foișor (pentru 30 de persoane). Pentru divertisment, există un interval suplimentar de fotografiere taxa, plimbari, volei, badminton și alte jocuri.


Playground tratate împotriva căpușelor și rozătoare.
Preț: de la 350 de ruble. pe oră. Taxa include: zona de gratar, mese, banci, lumina si apa.

Și, după cum există și în alte orașe

Recreation Park Park-Kart
Parcul dispune de un foișor cu toate facilitățile pentru grătar. Pe teritoriul există un loc de joacă pentru volei, badminton și alte jocuri. Teritoriul prelucrate de la căpușe și rozătoare la începutul lunii mai.
Cost. rent arbor pentru 12 persoane - 750 ruble / oră, pentru 16 persoane - 750 ruble / oră. Pretul include: semineu, gratar în stradă, gratar, chiuveta, fete de masa, un fierbător de apă, un instrument muzical, un încălzitor (pe vreme rece).
Pentru o taxă se poate cere: carbon - 120 ruble / 3 kg lemn - 150 ruble / 10 kg Tragere lichid - 70 ruble Cauldron - RUB 300, mingea - 100 ruble, badminton - 100 ruble.

Dar, în Tyumen. spre deosebire de Izhevsk, în plus față de site-uri plătite sunt disponibile și gratuite (pentru un total de 22).


Aceste site-uri sunt echipate cu grătare, bănci și foișoare. Și ei sunt în diferite părți ale orașului.
Iată câteva exemple ale acestor locuri:

Și, după cum există și în alte orașe

pădure superioară
În parc există un foișor și grătar. Desigur, cărbune, frigarui și alte ustensile ar trebui să fie efectuate cu ei.

Și, după cum există și în alte orașe

Forest Grove Gilovskaya
Aici situația este aceeași: în Parcul există facilități de grătar și un foișor, restul sunt călătoresc ei înșiși.

Desigur, un astfel de serviciu zone diferă de zonele de servicii plătite, dar însăși existența unor astfel de locuri nu poate decât să se bucure. Oamenii au posibilitatea de a alege: vrei să vii într-o zonă special echipată în parc și foc departe le kebab, aici e un foișor și grătar, dar dacă vrei să stai și să prăjesc kebab în foișor, cu toate facilitatile (apa, electricitate, etc), atunci se potrivesc aici versiune plătită.
Noi credem că în Ufa ar trebui să vedeți ceva de genul asta. Nu contează că va plăti o zonă sau nu, principalul lucru pe care au apărut.
Acum, cel mai important lucru pentru a găsi o cale de ieșire din această situație pentru orașul nostru.

Distribuiți prietenilor: